Fabrika Aydınlatma ve Tesisatları

Görsel performans ve konfordan ödün vermeksizin aydınlatma verimliğini artırarak enerji girdisinin azaltılmasıyla enerji tassarufu yapılmasıdır. Bu tasarruf yanlış bilindiği üzere yetersiz aydınlatma yapılarak sağlanmaz. Çünkü yetersiz aydınlatma, her ne kadar enerji tüketimini düşürse de ilgili alanda çalışanların verimlerine negatif etkilediği için nihayetinde bir tassaruf sağlamaz. Ayrıca iş kazalarının artmasına neden olduğundan beklenenin tam aksine bir sonuç doğurabilir. Bu tasarruf aşağıdaki aydınlatma bileşenlerinin iyileştirilmesi ile mümkün olabilir.

  • Yüksek verimli ışık kaynakları kullanmak
  • Yüksek verimli armatürler kullanmak
  • Daha az kayıplı bileşenler (Örneğin: daha düşük kayıplı balast) kullanmak
  • Aydınlatma kontrolü yapmak.
  • Uygun Aydınlatma tasarımı yapmak.
  • Alternatif aydınlatma bileşenleri kullanmak


Kuvvet tesisatları, Elektrik ihtiyacı olan her yerde kullanılan bir sistemdir. Evlerde, İş Merkezlerinde, Konfor Merkezlerinde, Alışveriş Merkezlerinde, Fabrikalarda , Stadlar da kısacası her yerde.

Firmamız günümüze kadar birçok fabrika ve kuvvet tesisi içeren tesis yapmıştır. Bu tesislerin genel olarak bakım işleri de Bursa Elektrik tarafından yapılmaktadır.

Panolar, Makina besleme tesisatları, Sistem besleme tesisatları, Alçak gerilim enerji nakil hatları, Fabrika güç tesisatları, Isıtma soğutma sistem besleme ve kumandaları, Kablo taşıyıcı sistemlerin montajları, Bus-bar sistem montajları, firmamız tarafından yapılmaktadır.